Prag Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

0
236

Prag Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

1) Otobüs

Prag Havalimanı’na (Václav Havel)  indiyseniz büyük ihtimal Terminal 2 de bulunuyor olacaksınız. Terminal 2 genellikle uluslararası uçuşlar için kullanılmaktadır. Terminal 1 ise genellikle Çek Cumhuriyeti içindeki uçuşlarda kullanılıyor. Size tavsiyem havalimanında sakın ama sakın para bozdurmayın. Çok düşük kurdan bozarlar ve üstüne komisyon alırlar. Şehir merkezine ulaşmak için kredi kartınız olması yeterli. Otobüs biletimizi kredi kartıyla alabiliyoruz.

Şehir merkezine gitmek için 119 numaralı otobüse binmelisiniz. Otobüs biletini ise durağın hemen yanında bulunan kiosklardan  yada havalimanı içeresinde yer alan gişeden alabilirsiniz. 2 tane bulunuyor. Bir tanesi nakit diğeri kredi kartı ile ödeme kabul ediyor. Otobüs genellikle 6 dakikada bir kalkıyor. 90 dakikalık bilet ücreti 1,5 euro civarı olması lazım. Otobüse bindiğinizde biletinizi doğrulatmanız gerekiyor. Bunun için biletinizi otobüsün içeresinde yer alan cihaza okutmalısınız. Yoksa görevli kontrol ederse ceza yiyebilirsiniz. Eğer 90 dakikalık olandan aldıysanız, kartı okuttuktan sonra süreniz başlıyor ve 90 dakika boyunca kartı kullanabiliyorsunuz. Nadrazi Veleslavin durağında inmeniz gerekiyor. Sakın kaçırmayın 🙂 Zaten büyük ihtimal elinde bavullarla herkes o durakta iniyor olacaktır. Şehir merkezine gitmek için şimdi metroyu kullanmanız gerekiyor. Otobüs için aldığımız bileti burada da kullanabiliyoruz. Unutmayın 90 dk süremiz vardı. Metro’da ise Mustek durağında inebilirsiniz. Burada 2 çıkış bulunuyor. Size tavsiyem Vaclavske çıkışını takip etmenizdir. Böylece Wenceslas Meydanı’na çıkabilirsiniz.

2) Uber

Bir diğer yöntem ise Uber kullanmak. Eğer kalabalıksanız ücreti paylaşarak UBER kullanabilirsiniz. Uber ile şehir merkezine yaklaşık 360-380 CZK’ye gidebilirsiniz. Bu da ortalama 70 TL ediyor. Kartınızı önceden tanımlarsanız, döviz-nakit sıkıntısı çekmeden ödeme yapabilirsiniz.

UBER ile yolculuklarınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

.

 

 

UYGULAMAYA BU KOD İLE KAYIT OLURSANIZ İLK YOLCUĞUNUZ da 10 TL indirim kazanabilirsiniz  🙂

davet kodu: T39V7

direk link üstünden de kayıt olabilirsiniz

www.uber.com/invite/t39v7

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.